Magyar Katolikus Lexikon > D > Debrecen-Nyíregyházi Róm. Kat. Egyházmegyei Levéltár és Könyvtár

Debrecen-Nyíregyházi Róm. Kat. Egyházmegyei Levéltár és Könyvtár: 1995: alakult, 2 évvel a Debrecen-Nyíregyházi egyhm. alapítása után. Létrehozását Bosák Nándor mpp. kezdeményezte a püspökség épületében, abból a célból, hogy az egyhm. ter-én pap nélkül maradt pléb-k kv- és iratanyagát a pusztulástól megmentse. – A 1999 telén a ~t átköltöztették a szomszédos épületbe. 1999: megkezdődött az állomány számítógépes feldolgozása. Állománya 2010: 11.000 köt. kv és 73 folyóméter újság, folyóirat. T.J.P.